Nahrávky meditací

Jak meditovat a používat nahrávky

 

 • Všechny následující meditace (cvičení všímavosti) berte jako zcela dobrovolné nabídky. Instrukce můžete následovat, ale není to nutné. Nejsou to úkoly, které musíte splnit.
 • Meditaci je možné kdykoliv přerušit. Pokud máte zavřené oči, můžete je kdykoliv otevřít.
 • Pokud by Vám bylo nepříjemné věnovat něčemu pozornost, můžete kdykoliv přesunout pozornost jinam. Nejlépe k vjemům, které Vám pomáhají nalézt klid a stabilitu. Bezpečné je například vnímat doteky s podložkou.
 • Tělo může být v pohodlné pozici, která je zároveň k tělu ohleduplná a nezatěžuje páteř nebo klouby. Více k meditačním pozicím najdete zde ...
 • Pokud bude Vaše mysl při meditaci plná myšlenek, objeví se neklid nebo naopak začnete usínat, není to "špatně" nebo "chyba" - je to součást meditace. Odor k tomu, co prožíváme, zvyšuje stres. Můžete si dovolit prožít tento okamžik právě takový, jaký je? Pokud ne, opět to není chyba. Je možné si toho všimnout a vnímat odpor nebo nechuť, které se objevují? Je možné přijmout i tento odpor jako součást přítomného prožívání? Je možné přijmout, že někdy něco nejde přijmout?
 

Nahrávky ke kurzu Mindfulness

 

 1. Meditace dechu a těla
  Meditace dechu a těla (více ticha)
 2. Meditace Chvilka pro sebe
 3. Meditace Prostor k nadechnutí
  Meditace Prostor k nadechnutí (více ticha)
 4. Meditace Procházení těla
  Meditace Procházení těla (více ticha)
 5. Meditace všímavého pohybu
 6. Meditace zvuků a myšlenek
  Meditace zvuků a myšlenek (více ticha)
 7. Meditace laskavosti k blízkým a k sobě
  Meditace spřátelení
  Meditace spřátelení (více ticha)
  Meditace spřátelení verze 2 (zaměřená více na přijetí sebe sama)
 8. Meditace pocitů

 

Můžete si stáhnout všechny nahrávky najednou v zip archivu (cca 170MB).

Základní verze nahrávek obsahují více instrukcí, tiché verze obsahují méně instrukcí a více ticha.

Nahrávky jsou vytvořeny podle vedených meditací v knize "Všímavost: jak najít klid v uspěchaném světě" od Marka Williamse a Dannyho Penmanna.
Poznámka: V knize je v prvním týdnu použita Meditace všímavosti k tělu a dechu, místo které na svých kurzech používám podobnou Meditaci dechu a těla, která je v knize ve třetím týdnu. Místo Meditace nesnází používám v kurzu Meditaci pocitů. 
 

 

 

Nahrávky ke kurzu Sebepřijetí

 

 

Další nahrávky

 

 

Autorem všech nahrávek je Honza Burian. Nahrávky je možné stáhnout pro vlastní potřebu. Nahrávky je možné šířit pouze s uvedením autora. Je zakázáno nahrávky upravovat bez souhlasu autora.