Terapeutická procházka v přírodě

Cesta v Oboře Hvězda, kam často chodím na procházky.

 

vítr fouká
klasy rákosu
mi ukazují cestu
- Santoka Taneda

 

Venku a zvláště uprostřed přírody vnímáme jinak než mezi čtyřmi stěnami. Aktivují se přirozené instinkty, které jsem zdědili z divočiny. Můžeme vnímat, že právě teď a na tomhle místě jsme opravdu živí. Začínáme vnímat všemi smysly, vnímáme tělo, pohyb, dotek. Propojuje se rozum a myšlení s citem a emocemi. A díky tomu se v přírodě mohou zašít vyjasňovat problémy, se kterými si jinak nevíme rady.

Příroda navíc neustále nabízí metafory, které nám připomínají situace z našeho života, takže je snadné podpořit běžné přemýšlení živou fantazií a intuicí. Jsem na rozcestí - kterou cestou se vydám? Je podzim a padá listí - co potřebuji v životě pustit? Začíná pršet - jakým způsobem čelím nepohodlí?  
Navyklé způsoby jak přemýšlíme a prožíváme emoce se v přírodě mohou začít měnit.Příroda je velká učitelka, umožní nám podívat se na problémy novýma očima, najít odvahu ke změně i pokoru přijmout, že některé věci se změnit nedají.

Pro terapeutické procházky platí vše, co platí pro terapii uvnitř - nejdůležitěšjí je bezpečí, respekt a důvěra. Nejde o nějaké rady, ale spíš o podporu, abyste se v sobě lépe vyznali a zjistili, co je pro vás v životě opravdu důležité a jak toho dosáhnout. Ale procházka je mnohem víc. Je to příležitost plně vnímat život v přítomném okamžiku a nechat ho rozvinout do netušeného bohatství.

 

Praktické informace:

  • Na procházky chodím většinou do Obory Hvězda nebo do Divoké Šárky. Místo srazu dohodneme tak, aby Vám vyhovovalo. V případě zájmu můžeme jet i na některé Vámi vybramé místo, podmínky dohodneme.
  • Procházky trvají 80 minut, cena je stejná jako za psychoterapii uvnitř, tedy 2300Kč.
  • Pokud se chcete objednat nebo se na cokoliv zeptat, napište mi prosím na mail: burian@praveted.info

 

Co uděláte Vy se svým jedinečným a divokým životem?