Psychoterapie

 

Terapeutická sezení je v případě zájmu možno uskutečnit i jako videorozhovor online. 

 

OTÁZKA: Co vlastně terapie nabízí?
ODPOVĚĎ: Cíl terapie stanovujete vy. Obvyklým cílem je lépe zvládat obtížné životní situace a osobní problémy spojené se vztahy, rodinou, prací či zdravotním stavem. Témata, která do terapie můžete přinést, nejsou nijak omezena. Nabízím individuální terapii i terapii pro partnerské páry.
Mým cílem je poskytnout porozumění a důvěrný prostor. Vše co mi řeknete, zůstane jen mezi námi. Nemusíte mi sdělovat nic, co sami nebudete chtít. Nepřiděluji žádné diagnozy. Cílem terapie není vykládat Vaše zkušenosti v rámci nějaké teorie. Nehodnotím, zda něco děláte dobře nebo špatně, ale mohu Vám pomoci, abyste sami dokázali rozpoznat, co je pro Vás prospěšné, a najít cesty, jak toho dosáhnout. Nedávám rady jak Vaše problémy vyřešit, ale mohu Vám pomoci naučit se lépe orientovat ve Vašem prožívání, a tak problémům předcházet.
Nebudeme pouze přemýšlet o problémech, ale prozkoumáme také Vaše emoce a to, jak se projevují v těle. Využijeme a rozvineme přitom Vaši všímavost (mindfulness), schopnost plně prožívat přítomnost, zvládat emoce a udržet si odstup od nutkavých posuzujících myšlenek.

Zaměříme se nejen na to, co je náročné nebo nepříjemné, ale budeme se věnovat i tomu, co Vám dává radost a podporu.

OTÁZKA: Hmm, stále mi není jasné, jak to vlastně funguje?
ODPOVĚĎ: Klidně mi zavolejte nebo napište, na cokoliv se můžete zeptat.

OTÁZKA: A jak bychom se vlastně setkávali?
ODPOVĚĎ: Nejjednodušší je kontaktovat mne emailem nebo telefonicky. Na prvním setkání si ujasníme, co od terapie očekáváte, co by se mělo stát, a jak poznáme, že se to skutečně stalo. Pokud nebudete očekávat něco, co Vám nemohu nabídnout, a vzájemně si sedneme, domluvíme se na termínech dalších setkání. Většinou navrhuji setkávat se jednou týdně nebo jednou za dva týdny na 60 minut. Osobní setkání je možné v Praze, ale nabízím také terapii přes telefon nebo jako videorozhovor přes internet pomocí běžně dostupných aplikací.

OTÁZKA: Dozví se někdo další, že chodím na terapii?
ODPOVĚĎ: Vše je zcela důvěrné. O tom, že na terapii chodíte a o čem spolu mluvíme nikoho neinformuji. Pokud chcete, můžete přijít i anonymně. 

OTÁZKA: Je něco o čem se bavit nemůžeme nebo se o tom bavit nechcete?
ODPOVĚĎ: Pracuji i s tématy, ke kterým mohou mít někteří terapeuti předsudky, např. nemonogamní vztahy, LGBTQ orientace, emoce spojené s klimatickou krizí, apod.

OTÁZKA: A kolik to stojí?
ODPOVĚĎ: Individuální terapie 60 minut: 1800Kč
Individuální terapie 80 minut: 2300Kč
Párová terapie 80 minut: 2500Kč
Pokud se nacházíte v obtížné finanční situaci, je možné dohodnout slevu.
Setkání můžete vždy 24 hodin předem zrušit. Pokud ho nezrušíte a nepřijdete, je třeba setkání uhradit.

Kromě klasické formy terapie nabízím také terapii na procházce v přírodě.

OTÁZKA: Můžete mi o sobě říci něco bližšího?
ODPOVĚĎ: Rád :) Zde najdete pár slov a o mě a kontakt.